Iwona Matkowska zdobyła złoty medal, natomiast Dominika Rezlerska sięgnęła po srebro po niedzielnych finałowych walkach mistrzostw Polski seniorek w zapasach, które odbywają się w Bydgoszczy. Przypomnijmy także, że w sobotę mistrzynią Polski została Daria Osocka.

W sobotę żarskie zawodniczki nie miały sobie równych. Daria Osocka już po dwóch zwycięskich walkach była pewna zdobycia mistrzostwa Polski. Komplet zwycięstw odniosły również Iwona Matkowska i Dominika Rezlerska, dla której był to powrót na zapaśnicze maty po siedmiu latach przerwy.

W niedzielnym finale, walcząca w kategorii do 53 kilogramów, Iwona Matkowska potwierdziła swoją dominację i przez przewagę techniczną pokonała Paulę Kozłow (4/0, 11/0). Dla reprezentującej obecnie Grunwald Poznań to już 13. w karierze tytuł mistrzowski.

Ogromny sukces odniosła Dominika Rezlerska, która w 2012 roku podjęła decyzję o zakończeniu zapaśniczej kariery. W ostatnich dniach zdecydowała się jednak na powrót i wystartowanie w mistrzostwach Polski. Okazało się to strzałem w dziesiątkę! W sobotę żarska zawodniczka pewnie odniosła dwa zwycięstwa i wywalczyła prawo walki o złoty medal Mistrzostw Polski. W niedzielnym finale kategorii do 55 kilogramów musiała uznać wyższość Alicji Czyżewskiej, ale zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski odniosła jeden z największych sukcesów w swojej karierze!