W niedzielę 26 czerwca w Czechach, w miejscowości Rumburk miała miejsce V edycja wyścigu z serii Peklo Severu (Piekło Północy). Nasi południowi sąsiedzi jak zwykle przygotowali bardzo ciekawą i oczywiście trudną rundę o długości nie całych 3 km i 125m przewyższenia na rundzie.

Trasa zawierała sporo elementów technicznych, gdzie organizatorzy wykorzystali naturalne walory góry Dymnik.

Tradycyjnie ściganie rozpoczęły dzieci, gdzie jak zwykle obsada jest bardzo duża. Pierwszy do wyścigu przystąpił Igor Woliński (kacper-rowery.com), który do pokonania miał dwie małe rundy. Igor zajął w kat. Chłopców 7-9 lat- 11. miejsce. Następnie na starcie pojawił się Marcel Mądrygał, który ścigał się na trochę dłuższej rundzie w kategorii chłopców 10-12 lat i on również miał do pokonania dwa okrążenia. Marcel zajął 13. miejsce.

Następnie już na dużej rundzie ścigały się kobiety. Katarzyna Wolińska (kacper-rowery.com) miała do pokonania dwa okrążenia. Kasia po dość pechowym początku zajęła 2. miejsce, wśród kobiet (35 lat i starsze).

I na koniec jak to bywa rywalizację zamknęli mężczyźni, mastersi – Krzysztof Szczotka, Krzysztof Woliński (kacper-rowery.com), Marcin Mądrygał do przejechania mieli 4. rundy, a elita: Łukasz Pihulak, Mateusz Pihulak (e-instel.pl), Marcin Rogowski (Żary Cycling Team) – 5. rund. Wśród mastersów najszybciej na mecie pojawił się Krzysztof Szczotka zajmując 8. miejsce, następnie Krzysztof Woliński – 11. miejsce, a Marcin Mądrygał był. 13.

W wyścigu elity bardzo dobrze wypadł Łukasz Pihulak zajmując 2. miejsce, Marcin Rogowski był 6. a Mateusz Pihulak 7.


wzarach.pl - wydarzenia i imprezy kulturalne w Żarach