Ostatni weekend był niezwykle udany w wykonaniu żarskich biegaczy. Duże sukcesy odnieśli zarówno w odbywającym się w Janowicach Wielkich biegu Rudawy Ultramaraton, jak i podczas zielonogórskiego półmaratonu.

Z Janowic Wielkich żaranie wrócili z dwoma zwycięstwami. Na dystansie 55 km najlepsza wśród kobiet okazała się Agnieszka Górska, natomiast na dystansie 25 km wśród mężczyzn triumfował Bartosz Grzegorczyk.

Z kolei trzecie miejsce w zielonogórskim półmaratonie zajęła Agnieszka Ostrowska. Na podium w kategoriach wiekowych zameldowali się także Krzysztof Cieślak, Sylwia Bernat, Dorota Laskowska, Jadwiga Czerska i Józefa Ruda.

RUDAWY ULTRAMARATON – 55 KM – JANOWICE WIELKIE

Kobiety:
1. Agnieszka Górska (Żary Runners Team) – 6:15:30

Mężczyźni:
6. Paweł Dwornicki (Żary Runners Team) – 5:46:14
21. Stanisław Kuźmiak (Żary Runners Team) – 6:15:30
23. Paweł Nowakowski (Saint-Gobain Squad) – 6:15:34

RUDAWY ULTRAMARATON – 25 KM – JANOWICE WIELKIE

Mężczyźni:
1. Bartosz Grzegorczyk (Żary Runners Team) – 2:32:54

VIII NOVITA PÓŁMARATON ZIELONOGÓRSKI – 21 KM

Kobiety:
3. Agnieszka Ostrowska (Żary Runners Team) – 1:38:51 (1e K30)
7. Karolina Zielonka – 1:41:18 (3e K30)
9. Sylwia Bernat – 1:42:06 (3e K40)
10. Dorota Laskowska – 1:42:15 (4e K30)
14. Kamila Krzemińska-Bielak – 1:45:31 (4e K40)
18. Joanna Saniuk – 1:47:00 (8e K30)
24. Agnieszka Swat – 1:50:10 (7e K40)
31. Agata Narejko (Parkrun Żary) – 1:52:08 (4e K50)
47. Malwina Weber – 1:57:08 (19e K30)
49. Jadwiga Czerska – 1:57:35 (1e K60)
59. Małgorzata Cegielska – 2:00:41 (27e K30)
60. Józefa Ruda – 2:00:54 (2e K60)
78. Agnieszka Lichodziejewska – 2:05:09 (31e K30)
123. Agnieszka Jackiewicz – 2:37:49 (47e K40)

Mężczyźni:
7. Krzysztof Cieślak (Żary Runners Team) – 1:20:44 (1e M50)
15. Marek Włudarski (Żary Runners Team) – 1:23:13 (7e M20)
45. Sławomir Banaszek (Biegacze Zjadacze KM) – 1:29:35 (7e M40)
73. Artur Przybysz (Żary Runners Team) – 1:34:09 (17e M40)
86. Paweł Motyl – 1:36:02 (31e M30)
108. Zbigniew Sochoń (Żary Runners Team) – 1:38:27 (39e M40)
110. Marcin Zych – 1:38:33 (41e M40)
115. Tomasz Basiński – 1:38:58 (22e M20)
116. Łukasz Skolmowski – 1:38:58 (37e M30)
154. Piotr Zabilski – 1:41:09 (50e M40)
191. Radosław Jóźwiak (Biegacze Zjadze KM) – 1:44:09 (58e M40)
192. Piotr Żurawski – 1:44:13 (65e M30)
195. Szymon Mrózek (Saint Gobain Squad) – 1:44:20 (36e M20)
206. Rafał Telenga (Biegacze Zjadacze KM) – 1:45:08 (67e M30)
207. Paweł Kozieł – 1:45:08 (64e M40)
209. Artur Banaszkiewicz – 1:45:14 (65e M40)
218. Mirosław Kowalski (Parkrun Żary) – 1:46:21 (70e M40)
231. Mirosław Wilkin (TMTeam) – 1:47:31 (73e M40)
238. Krzysztof Skałacki (Żary Runners Team) – 1:48:11 (76e M40)
251. Piotr Boguwolski – 1:49:17 (47e M20)
266. Błażej Turoń (Saint Gobain Squad) – 1:50:14 (50e M20)
289. Paweł Andrzejewicz (Żary Runners Team) – 1:51:42 (89e M40)
298. Andrzej Siwik – 1:52:32 (93e M40)
357. Marcin Gowarzewski – 1:57:02 (111e M30)
360. Krystian Weber – 1:57:09 (112e M30)
380. Krzysztof Danielak – 1:59:17 (35e M50)
399. Konrad Dendewicz – 2:002:0 (119e M40)
413. Piotr Surowiec (Żary Runners Team) – 2:00:56 (126e M40)
426. Krzysztof Koniecpolski – 2:01:45 (37e M50)
485. Adam Misiewicz – 2:08:50 (137e M30)
555. Bartosz Ruczkowski – 2:21:34 (150e M30)

II SINERSIO ĆWIERĆMARATON ZIELONOGÓRSKI – 10,5 KM

Kobiety:
7. Magdalena Szklarz – 52:23
21. Agnieszka Suchodolska (Parkrun Żary) – 58:12
46. Patrycja Dendewicz – 1:03:04
58. Elżbieta Warchoł – 1:06:16
75. Jadwiga Koniecpolska – 1:11:10
81. Ewa Ros-Brzezińska (Rezler Team) – 1:13:58

Mężczyźni:
32. Piotr Janus – 51:31
33. Maciej Włudarski (Żary Runners Team) – 51:32
65. Leszek Brzeziński (Rezler Team) – 56:47
74. Sławomir Rewiński – 57:42
80. Krzysztof Tomaszewski – 58:07
83. Marek Chmielewski – 58:16
104. Paweł Twardy – 1:01:07
116. Łukasz Zaborny – 1:02:10
141. Tomasz Marciniak – 1:04:33


wzarach.pl - wydarzenia i imprezy kulturalne w Żarach