Czerwiec był bardzo intensywny dla najlepszych zapaśniczek żarskiego Agrosu, który reprezentowały klub i kraj na międzynarodowych imprezach.

Na Igrzyskach Europejskich w Mińsku rywalizowała Daria Osocka. W swojej pierwszej walce pechowo przegrała jednak z reprezentantką Wielkiej Brytanii Nelthorpe Georginą. Żaranka przez większą część walki wygrywała na punkty, ale w samej końcówce dała się zaskoczyć rywalce, która położyła ją na łoptaki.

W Krakowie, w Mistrzostwach Europy do lat 15, Polskę reprezentowały dwie zawodniczki Agrosu Żary – Nikola Drozdek i Maja Majdańska.

Nikola Drozdek w walce kwalifikacyjnej, w kategorii 46 kg, pokonała Hiszpankę Cazalię Marię Torres, natomiast w 1/8 finału okazała się lepsza od Greczynki Agapi Ampelidov. Dopiero w ćwierćfinale przegrała z reprezentantką Ukrainy Aidą Kerymovą, ale miała jeszcze możliwość walki w repasażach. W nich przegrała z późniejszą brązową medalistką – Rosjanką Sofią Dzhumadilovą. Ostatecznie Nikola Drozdek została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu.

Maja Majdańska w swojej pierwszej walce w kategorii 42 kg musiała uznać wyższość reprezentantki Białorusi Krystsiny Kurkiny, ostatecznie zajmując dziesiąte miejsce.

Wcześniej w Mistrzostwach Europy kadetek we włoskiej Faenzie rywalizowała Martyna Gabryl. W ćwierćfinałowej walce przegrała jednak z Ukrainą Wioletą Semczową, która później zdobyła brązowy medal.


wzarach.pl - wydarzenia i imprezy kulturalne w Żarach