W sobotę odbyła się kolejna edycji zielonogórskiego Ultramaratonu Nowe Granice, w ramach którego rywalizacja odbywała się na dwóch dystansach – 103 i 56 km.

Indywidualnie całą trasę pokonał Stanisław Kuźmiak (Żary Runners Team), który potrzebował na to nieco ponad 10 godzin. Wynik ten pozwolił mu na zajęcie 18. miejsca w klasyfikacji OPEN.

Liczne grono reprezentantów Żar wystartowało na dystansie 56 km. Najszybszym żaraninem okazał się Bartosz Grzegorczyk (Żary Runners Team), który z czasem 4:49:49 zajął 6. miejsce.

Ze świetnej strony zaprezentowały się żarskie sztafety. Wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęły Katarzyna Malinowska-Nguyen i Agnieszka Ostrowska, które wraz z dwiema koleżankami z Gubina okazały się najszybsze.

Na drugiej lokacie wśród kobiet zameldowała się natomiast w pełni żarska sztafeta w składzie: Kamila Krzemińska-Bielak, Diana Reguła, Anna Szepczyńska i Marta Wujda.

Ultramaraton Nowe Granice

Świetnie poszło również męskiej drużynie (Mariusz Ficygowski, Paweł Motyl, Artur Stężycki, Łukasz Wojakowski), która zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji OPEN.

Żary swoich reprezentantów miały również w 2-osobowym duatlohnie. 15. miejsce zajęli Krzysztof Grzegorczyk i Adam Spyra, natomiast dwie lokaty niżej sklasyfikowani zostali Paweł Andrzejewicz i Bartosz Gajdemski.