Ostatni weekend upłynął przede wszystkim pod znakiem startów żarskich biegaczy w biegach górskich. Liczna reprezentacja naszego miasta stawiła się również na starcie kameralnego biegu w Żarach.

Żaranie ze świetnej strony zaprezentowali się w rozgrywanych w Karpaczu zawodach 3xŚnieżka = 1xMont Blanc, gdzie startowali na różnych dystansach. Zespół Żary Runners Team, w którego skład wchodzili Agnieszka Ostrowska, Mariusz Ficygowski i Bartosz Grzegorczyk zwyciężył w kategorii sztafet.

Na podium w klasyfikacji OPEN stawali również Radosław Boniec i Marta Wujda (Żary Runners Team), którzy zajęli trzecie miejsce na średnim dystansie (36 km). Trzech żaran ukończyło również rywalizację na dystansie Ultra (55 km).

Klub Żary Runners Team był również reprezentowany na jednym z największych i najmocniej obsadzonych biegów górskich na świecie – Lavaredo Ultra Trail we włoskich Dolomitach. Z dystansem ponad 121 km zmierzył się Damian Szukała, który zameldował się na mecie z czasem niespełna 28 godzin.

Żaranie – Mariusz Stężycki i Paweł Redler – wystartowali również na dystansie Ultra w Supermaratonie Gór Stołowych.

Duża reprezentacja Żar rywalizowała również w niedalekich Brodach, gdzie odbyły się dwa biegi – na dystansach 5 i 10 kilometrów. Na krótszym dystansie najlepsza wśród kobiet okazała się Joanna Saniuk (Żary Runners Team). Na dłuższym dystansie trzeci w klasyfikacji OPEN był Krzysztof Cieślak.