Ostatni weekend maja minął żarskim kolarzom pod znakiem wyścigów MTB. W sobotę w Dusznikach Zdrój odbyła się 4. edycja cyklu Puchar Cross Country MTB PFKA CUP 2016 w której wystartował Krzysztof Szczotka. Tradycyjnie na rundzie nie można było się nudzić, ponieważ trzeba było zmierzyć się z korzeniami, zjazdami i sztywnymi podjazdami. Krzysztof tym razem nie miał sobie równych i wygrał wyścig w kategorii Masters I.

W podjeleniogórskim Dziwiszowie ruszyła kolejna seria wyścigów Łysogórki MTB. Na stoku Łysej Góry jak zwykle pojawili się żaranie. Organizatorzy przygotowali nieco zmienione trasy, zarówno dla dzieci jak dorosłych. W kategorii chłopców 7-10 lat Igor Woliński (kacper-rowery.com) zajął 2. miejsce. W wyścigu na dużej rundzie-(5,5km z 250m przewyższenia) wśród kobiet wygrała Katarzyna Wolińska (kacper-rowery.com). Kobiety miał do pokonania jedno okrążenie, natomiast mężczyźni trzy. Arkadiusz Kiełbasa ( Żary Cycling Team) zajął 2. miejsce w kategorii mężczyzn (19-34 lat) , a Krzysztof Woliński (kacper-rowery.com) 4. kategorii mężczyzn (35-45 lat).

W Sulechowie odbył się kolejny maraton rowerowy z cyklu Kaczmarek Electric MTB, gdzie do rywalizacji na trzech dystansach MINI-29,5 km, MEGA-58 km oraz GIGA- 87 km przystąpiło blisko 800 zawodników. Na dystansie MINI sklasyfikowano dwóch żaran. Najszybszy był Marcin Stefański (Żary Cycling Team), który zajął 69. miejsce open i 23.miejsce w kat.M3. W branży elektrotechnicznej był 3. Krzysztof Swaryczewski zajął 99. miejsce open i 36.miejsce w kat.M3