Tradycyjnie w ostatnią niedzielę miesiąca odbyła się kolejna edycja wyścigu Łysogórki MTB koło Jeleniej Góry. Na starcie stanęło ponad 50 zawodników z regionu Dolnego Śląska, a także z Żar.

Trasa od wielu lat praktycznie jest niezmienna, ale bardzo wymagająca kondycyjnie, ponieważ funduje kolarzom na nie całych 15 km ponad 600 m przewyższenia.

Ściganie zaczął Igor Woliński (kacper-rowery.com), który startuje na “łysej” w kategorii chłopców 7-10 lat, która do pokonania ma dwie rundy rozbiegowe po stoku Łysej Góry. Igor zajął 5. miejsce.

Na linii startu na dużej pętli stanęli Łukasz Pihulak, Mateusz Pihulak (MTB Silesia Rybnik) oraz Krzysztof Woliński (kacper-rowery.com). Łukasz i Mateusz w kategorii 19-34 lat zajęli dwa pierwsze miejsca, a Krzysztof Woliński uplasował się na 3. miejscu w kat. 35-45 lat.

Natomiast Marcin Stefański wystartował w Uphill MTB Św. Anna w Sosnówce. Marcin na swoim profilu napisał, że był to jego najcięższy start w życiu: 14 km pod górę z ponad 600 m przewyższenia. Ostatecznie zajął 33. miejsce open i 14. w kat. M3!

Żarscy specjaliści od wyścigów szosowych: Marcin Rogowski oraz Arkadiusz Kiełbasa (Element 50 Team) wystartowali w wyścigu Tatry Tour. Start i meta miały miejsce na Słowacji,  a sam wyścig przebiegał również po stronie polskich Tatr. Dystans jaki mieli do pokonania  kolarze to 195 kilometrów i 2750 metrów przewyższenia. W silnej międzynarodowej obsadzie znajdowali się również kolarze zawodowi grup CCC Sprandi oraz ActiveJet. Nie zabrakło amatorów ze Słowacji, Czech, Polski  i Węgier. Marcin zajął 61. miejsce, a Arek po defekcie 105.

(Krzysztof Woliński)

Kolarstwo Żary na Facebooku >>


wzarach.pl - wydarzenia i imprezy kulturalne w Żarach