Majowy weekend przywitał opadami deszczu kolarzy MTB Silesia Rybnik na imprezie Bike the Rock powered by KMC. Łukasz i Mateusz Pihulak wystartowali tym razem w drugiej edycji Bundesliga MTB w Heubach.

W sobotę 2 maja Mateusz wystartował w eliminatorze MTB. Przypomnijmy, że Mateusz na zeszłorocznych Mistrzostwach Polski w Sprintach MTB zajął 5. miejsce. Niestety w drugim biegu został dosłownie „wyeliminowany” z dalszej rywalizacji z powodu upadku.

Pomimo, odniesionych ran Mateusz wystartował następnego dnia w wyścigu na rundach w kategorii U23. Orlicy mieli do pokonania 6 rund po 4,3 km każda, z 246m przewyższenia. Błotniste warunki oraz trudna technicznie runda nie zatrzymała Mateusza, który walczył w stawce 103 zawodników zajmując 52. miejsce.

O 15:15 na trasę ruszył Łukasz Pihulak w kategorii elita, gdzie startowała czołówka Pucharu Świata wraz z mistrzem świata Julien’em Absalon’em, mistrzem olimpijskim Jaroslav’em Kuhlavy’m. Elita miała do pokonania 7 rund, a trasa była coraz bardziej rozjeżdżona. Łukasz dojechał na 44 pozycji. Wyścigu nie ukończyło sporo zawodników. Podsumowując był to jeden z lepszych występów naszych chłopaków na arenie międzynarodowej.

Kamil Gromnicki wziął udział w 14 wyścigu na czas Road Maraton o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród. Kamil pokonał 19,5 km trasę w najszybszym czasie, zajmując 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej. Trasa wiodła przez okoliczne miejscowości, wzdłuż jezior i przez park krajobrazowy. Łącznie sklasyfikowano 111 osób.

autor: Krzysztof Woliński (kris-mtb.pl)


wzarach.pl - wydarzenia i imprezy kulturalne w Żarach