W niedzielę odbyła się piąta edycja Crossu Górskiego po Zielonym Lesie. Po raz drugi z rzędu najlepszy okazał się Jacek Stadnik z Krosna Odrzańskiego. Wśród kobiet triumfowała Elżbieta Kowalewska ze Zgorzelca.

Zawodnicy i zawodniczki mieli do pokonania ponad 11-kilometrową wymagającą trasę. Start biegu był zlokalizowany na Stadionie Syrena, natomiast meta przy Basenie Miejskim przy ulicy Źródlanej.

Bieg główny poprzedziła rywalizacja dzieci. W dwóch biegach dla najmłodszych uczestniczyło około 200 młodych biegaczy.

Poniżej prezentujemy wyniki biegu głównego w poszczególnych kategoriach.

OPEN MĘŻCZYZN

1. Jacek Stadnik (Krosno Odrz.) – 45:31
2. Aleksander Wostal (GVT, Szprotawa) – 45:51
3. Radosław Boniec (Żary) – 46:21
4. Bartosz Grzegorczyk (Żary Runners Team, Żary) – 47:36
5. Tomasz Kowalczuk (Żary) – 48:01
6. Zbigniew Kostrzembski (Zielona Góra) – 49:05
7. Paweł Szatkowski (Harpagan ZG, Niwiska) – 49:37
8. Dariusz Kwapiński (10 BKPanc, Trzebiel) – 50:13
9. Piotr Pękala (Żary) – 50:35
10. Przemysław Tokarek (BBL Gubin, Gubin) – 50:35

OPEN KOBIET

1. Elżbieta Kowalewska (Edi Team Zgorzelec) – 55:00
2. Karolina Jankowska (Makoś Team, Bolesławiec) – 56:52
3. Agnieszka Górska (Żary Runners Team, Żary) – 58:18
4. Justyna Kwiatkowska (Siecieborzyce) – 1:00:03
5. Edyta Sulikowska (Starosiedle Team, Gubin) – 1:00:58
6. Ewelina Michnowicz (Krosno Odrz.) – 1:01:04
7. Dorota Laskowska (Żary) – 1:01:24
8. Anna Bajserowicz (Bohar Palety Runners, Zielona Góra) – 1:01:28
9. Anna Respondek (Zielona Góra) – 1:02:04
10. Natalia Goździejewska (BBL Żagań, Żagań) – 1:02:38

K16
1. Ewelina Michnoewicz (Krosno Odrz.) – 1:01:04
2. Natalia Goździejewska (BBL Żagań, Żagań) – 1:02:38
3. Agnieszka Jawniak (Żary) – 1:05:30

K30
1. Justyna Kwiatkowska (Siecieborzyce) – 1:00:03
2. Dorota Laskowska (Żary) – 1:01:24
3. Anna Bajserowicz (Bohar Palety Runners, Zielona Góra) – 1:01:28

K40
1. Edyta Sulikowska (Starosiedle Team, Gubin) – 1:00:58
2. Kamila Krzemińska-Bielak (Żary) – 1:03:01
3. Marta Wujda (Żary Runners Team, Żary) – 1:03:07

K50
1. Alicja Starczewska-Pluta (Krwiobieganie, Zielona Góra) – 1:10:53
2. Jadwiga Czerska (Żary) – 1:11:45
3. Agata Narejko (Parkrun Żary, Żary) – 1:12:08

M16
1. Piotr Pękala (Żary) – 50:35
2. Miłosz Popko (Żary) – 53:55
3. Krzysztof Bondrow (Bolesławiec) – 54:52

M30
1. Paweł Szatkowski (Harpagan ZG, Niwiska) – 49:37
2. Dariusz Kwapiński (10 BKPanc, Żary) – 50:13
3. Przemysław Tokarek (BBL Gubin, Gubin) – 50:47

M40
1. Bartosz Grzegorczyk (Żary Runners Team, Żary) – 47:36
2. Tomasz Kowalczuk (Żagań) – 48:01
3. Zbigniew Kostrzembski (Zielona Góra) – 49:05

M50
1. Julian Oleksyk (Żary) – 57:38
2. Zbigniew Kowalewski (Nowa Sól) – 1:00:05
3. Andrzej Markowski (Zielona Góra) – 1:00:31

M60
1. Jerzy Warszawski (Żagań) – 1:04:42
2. Józef Makowicz (Saint-Gobain Squad, Żary) – 1:06:35
3. Jan Uruski (Nowosolska Grupa Biegowa, Nowa Sól) – 1:07:25

MIESZKAŃCY POWIATU ŻARSKIEGO – MĘŻCZYŹNI

1. Radosław Boniec (Żary) – 46:21
2. Bartosz Grzegorczyk (Żary Runners Team, Żary) – 47:36
3. Dariusz Kwapiński (10 BKPanc, Trzebiel) – 50:13

MIESZKAŃCY POWIATU ŻARSKIEGO – KOBIETY

1. Agnieszka Górska (Żary Runners Team, Żary) – 58:18
2. Dorota Laskowska (Żary) – 1:01:24
3. Kamila Krzemińska-Bielak (Żary) – 1:03:01

PRACOWNICY SWISS KRONO – MĘŻCZYŹNI

1. Bartosz Grzegorczyk (Żary Runners Team, Żary) – 47:36
2. Paweł Oszmiańczuk (Żary Runners Team, Zary) – 55:35
3. Marcin Jelonek (Żary) – 59:10

PRACOWNICY SWISS KRONO – KOBIETY

1. Agata Narejko (Parkrun Żary, Żary) – 1:12:08
2. Agnieszka Łojko (Żary) – 1:25:17
3. Marlena Rybińska (Żary) – 1:27:18

ZAWODY MEDYCZNE – MĘŻCZYŹNI

1. Paweł Dwornicki (Żary Runners Team, Żary) – 53:55
2. Jacek Kuros (Żary) – 56:31
3. Julian Oleksyk (Żary) – 57:38

ZAWODY MEDYCZNE – KOBIETY

1. Karolina Marzec (Dzikie Dziki Gorzów, Deszczno) – 1:03:34
2. Alicja Starczewska-Pluta (Krwiobieganie, Zielona Góra) – 1:10:53
3. Aleksandra Mrożek (Żagańskie Dziki, Żagań) – 1:13:54

PRACOWNICY MAGOREX

1. Artur Stężycki (Żary Runners Team, Żary) – 59:00
2. Radosław Jóźwiak (Biegacze Zjadacze KM, Żary) – 1:03:16
3. Rafał Telenga (Biegacze Zjadacze KM, Żary) – 1:06:16

MAŁŻEŃSTWA

1. Radosław Boniec, Malwina Boniec (Żary) – 2:05:00
2. Stanisław Kuźmiak, Paulina Różewicz-Kuźmiak (Żary) – 2:07:26
3. Łukasz Rudak, Marta Rudak (Żagań) – 2:13:53


wzarach.pl - wydarzenia i imprezy kulturalne w Żarach