W sobotę, w ekstremalnie trudnych warunkach, odbyła się szósta edycja Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego. Na starcie stanęło trzech żarskich zawodników.

Rywalizacja w jednym z kultowych polskich biegów odbywa się na trasie z Jakuszyc do Karpacza, prowadzącej grzbietem Karkonoszy. Dzień przed startem, organizatorzy po konsultacjach z przedstawicielami Karkonoskiej Grupy GOPR podjęli jednak decyzję o znaczącym skróceniu trasy biegu, której długość wyniosła około 21 kilometrów.

Decyzja ta była podyktowana bardzo trudnym warunkami panującymi w Karkonoszach. Wszyscy uczestnicy mogli się o tym przekonać w sobotę, kiedy przyszło im rywalizować na oblodzonych ścieżkach, przy silnym wietrze, bardzo małej widzialności i przenikliwym zimnie (odczuwalna temperatura od -14 do -17 stopni).

Na starcie biegu stanęło trzech żarskich zawodników. Najlepszemu z nich – Mariuszowi Stężyckiemu – pokonanie trasy zajęło 3 godzin i 13 minut. Kilka minut później na mecie zameldowali się Diana Reguła i Krzysztof Czerski. Żarskiej biegaczce pozwoliło to zająć 23. miejsce w klasyfikacji kobiet.

Wyniki żarskich zawodników podczas Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego:

195. Mariusz Stężycki (Żary Runners Team) – 3:13:24 (175e M)
220. Diana Reguła – 3:17:04 (23e K)
221. Krzysztof Czerski – 3:17:06 (198e M)


wzarach.pl - wydarzenia i imprezy kulturalne w Żarach