Kapitalne wiadomości w Bydgoszczy! Daria Osocka została w sobotę mistrzynią Polski w zapasach. W niedzielę o złote medale w walkach finałowych powalczą Dominika Rezlerska i Iwona Matkowska.

Darii Osockiej (Agros Żary), walczącej w kategorii 76 kg, złoty medal zapewniła sobie już po pierwszych dwóch walkach, w których pewnie pokonała Annę Wawrzycką (4/0, 10/0) i Karolinę Nogaj (4/0, 6/0). Do trzeciej walki, w której rywalką miała być Natalia Strzałka nie doszło, bowiem rywalka żarskiej zawodniczki poddała walkę.

Rywalizująca w kategorii 53 kg Iwona Matkowska bez żadnych problemów odniosła trzy zwycięstwa, wygrywając kolejno z Amandą Tomczyk (4/0, 10/0), Wioletą Giers (4/0, 10/0) i Darią Pyżewską (4/0, 10/0). W niedzielę reprezentującą obecnie poznański Grunwald zawodniczkę czeka finałowa walka z Paulą Kozłow.

Wielką niespodziankę sprawiła natomiast Dominika Rezlerska, która spontanicznie zdecydowała się na powrót na zapaśnicze maty po siedmiu latach przerwy. W Bydgoszczy przystąpiła do rywalizacji w kategorii 55 kg i dwie pierwsze walki wygrała przez przewagę techniczną. Najpierw okazała się lepsza od Natalii Duksy (4/1, 15/4), a w drugiej walce pokonała Aleksandrę Łysomirską (4/1, 12/1). Co to oznacza? Oznacza to walkę w niedzielę o złoty medal Mistrzostw Polski! Rywalką Dominiki będzie Alicja Czyżowicz.


wzarach.pl - wydarzenia i imprezy kulturalne w Żarach