W ostatni weekend odbył się bardzo mocno obsadzony 13. Międzynarodowy Turniej Czarny Bór Open w zapasach kobiet. Na macie pojawiło się ponad 300 zawodniczek z całej Europy. Swoją reprezentację miał także Agros Żary. Spisywała się ona wyśmienicie.

Wśród seniorek w kategorii 76 kg triumfowała Daria Osocka, która wygrała wszystkie swoje walki. W finale pokonała reprezentantkę Niemiec Francy Radelt.

Odwiedź wZarach.pl! Sprawdź co piszczy w żarskiej kulturze >>

Miejsce na podium wywalczyła również wychowanka żarskiego klubu, a obecnie reprezentująca poznański Grunwald Iwona Matkowska, która zajęła drugie miejsce w kategorii 50 kg. Utytułowana żaranka musiała uznać wyższość jedynie reprezentantce Kazachstanu Valentinie Islamovej Brik.

Z powodzeniem rywalizowały również młodziczki i kadetki. W kategorii młodziczek (36 kg) złoty medal wywalczyła Maja Majdańska. Blisko zdobycia medali były również, w kategorii kadetek Nikola Drozdek (46 kg) i Oliwia Charchalis (49 kg), które przegrały swoje walki o trzecie miejsce.

W Czarnym Borze żarski Agros reprezentowały także Wiktoria Niewrzędowska, Martyna Gabryl i Zuzanna Kuczma. Pierwsza dwójka zajęła czwarte miejsca w swoich kategoriach.