Zapaśnicy i zapaśniczki Agrosu Żary w ostatnich dniach rywalizowali w Staszowie w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii kadet. Ze świetnej strony zaprezentowały się młode zawodniczki żarskiego klubu, które wywalczyły aż cztery medale.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili kadeci. Najlepiej z żarskich zawodników zaprezentował się Hubert Zakrzewski, który w kategorii do 65 kg zajął wysokie piąte miejsce. Na siódmych lokatach sklasyfikowani zostali Eryk Klimek (80 kg) i Dominik Kominek (110 kg), natomiast ósme miejsce zajął Grzegorz Stępień (48 kg).

Doskonałe wyniki uzyskały podopieczne Ryszarda Dynowskiego. W Staszowie wystąpiło pięć zawodniczek Agrosu i aż cztery z nich zajęły miejsca na podium.

Złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczyła Martyna Gabryl (40 kg), srebro powędrowało w ręce Oliwii Charchalis (49 kg), natomiast brąz wywalczyły Wiktoria Niewrzędowska (43 kg) i Nikola Drozdek (46 kg). Tuż za podium, na piątym miejscu, uplasowała się Zuzanna Kuczma (69 kg).

W klasyfikacji drużynowej, w rywalizacji kobiet, Agros Żary zajął świetne trzecie miejsce, ustępując jedynie Slavii Ruda Śląska i Cementow-Gryf Chełm.