PODZIEL SIĘ

W ostatni weekend zakończyła się rywalizacja w tegorocznej edycji Lubuskiej Ligi Biegowej. Na czołowych miejscach nie zabrakło oczywiście żarskich biegaczy.

W 2017 roku w skład Lubuskiej Ligi Biegowej wchodziło 12 biegów odbywających się na terenie województwa lubuskiego (głównie południowej jego części). Zawodnicy o punkty walczyli między innymi w obu żarskich biegach – 3. Dysze po Żarach i 3. Crossie Górskim po Zielonym Lesie.

Punkty przyznawane były za zajęcie poszczególnych miejsc w kategoriach wiekowych (od 30 do 1 punkta). Aby zostać sklasyfikowanym należało ukończyć co najmniej siedem biegów.

Pierwsze miejsce w kategorii K30 zajęła Agnieszka Jurczak, druga w kategorii K50 była Jadwiga Czerska, natomiast trzecią lokatę w K20 wywalczyła Emilia Pieńko. Wśród mężczyzn drugie miejsce na podium w kategorii M60 uzyskał Józef Makowicz.

Tuż za najlepszymi trójkami, zajmując czwarte miejsca uplasowały się Klaudia Tanona, Sylwia Bernat, Józefa Ruda i Sebastian Welke.

Wręczenie nagród odbędzie się 2 grudnia o godz. 16:00 podczas podumowującej gali w Krośnie Odrzańskim.

WYNIKI LUBUSKIEJ LIGI BIEGOWEJ 2017

K20

1. Natalia Bratko (Zielona Góra) – 179 pkt
2. Joanna Sikorska (Gubin) – 176 pkt
3. Emilia Pieńko (Żary Runners Team) – 139 pkt
===
4. Klaudia Tanona (Żary Runners Team) – 127 pkt

K30

1. Agnieszka Jurczak (Żary) – 199 pkt
2. Elżbieta Siemiatowska (Świebodzin) – 191 pkt
3. Mariola Bialic (Tomaszowo) – 176 pkt
===
7. Agnieszka Swat (Żary) – 134 pkt

K40

1. Elżbieta Fudalej (Nowa Sól) – 194 pkt
2. Renata Wojtaś (Szprotawa) – 182 pkt
3. Ewa Kajder (Nowa Sól) – 178 pkt
===
4. Sylwia Bernat (Żary) – 176 pkt
13. Ewa Gancarz (Parkrun Żary) – 16 pkt
14. Maria Kasprolewicz (Żary) – 16 pkt

K50

1. Elżbieta Borkowska (Ołobok) – 206 pkt
2. Jadwiga Czerska (KB Siła, Żary) – 192 pkt
3. Elżbieta Witkiewicz (Nowa Sól) – 190 pkt
===
4. Józefa Ruda (Żary) – 185 pkt

M20

1. Jacek Stadnik (Krosno Odrzańskie) – 202 pkt
2. Paweł Makles (Gubin) – 151 pkt
3. Damian Borkowski (Ołobok) – 127 pkt
===
4. Sebastian Welke (Żary Runners Team) – 121 pkt
6. Paweł Motyl (Żary) – 82 pkt
13. Mateusz Morawski (Żary Runners Team) – 37 pkt

M30

1. Dawid Romanowski (Zielona Góra) – 201 pkt
2. Marcin Wasilewski (Zielona Góra) – 161 pkt
3. Kornel Balinowski (Nowa Sól) – 144 pkt
===
9. Krzysztof Wąsowicz (Żary Runners Team) – 66 pkt
15. Artur Stężycki (Żary) – 28 pkt
34. Marcin Skibiński (Żary) – 7 pkt

M40

1. Adam Draczyński (Nowa Sól) – 210 pkt
2. Marcin Szymański (Droszków) – 191 pkt
3. Radosław Bialic (Tomaszowo) – 190 pkt
===
30. Korin Bobowski (Żary) – 7 pkt

M50

1. Ireneusz Leks (Zielona Góra) – 206 pkt
2. Leszek Skorupka (Zielona Góra) – 187 pkt
3. Bogumił Gostyński (Zielona Góra) – 169 pkt

M60

1. Jerzy Warszawski (Żagań) – 207 pkt
2. Józef Makowicz (Żary) – 203 pkt
3. Jan Uruski (Nowa Sól) – 195 pkt

Pełne wyniki Lubuskiej Ligi Biegowej dostępne tutaj >>