2 grudnia w Warszawie, odbył się Ogólnopolski Finał projektu Ministerstwa Sportu i Polskiego Związku Zapaśniczego pn. „Zapasy Sportem wszystkich dzieci”.

W wielkim finale startowało 12 drużyn reprezentujących swoje województwa. Województwo lubuskie reprezentowała ekipa Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Bolesława Chrobrego w Żarach. Uczniowie szkół biorących udział w programie rywalizowali w zapaśniczych zabawach z elementami mocowania. Program jako jeden ze swoich celów stawia sobie przybliżenie wszystkim dzieciom dyscyplinę sportu -zapasy. W programie biorą udział wszyscy chętni i nie koniecznie są to przyszli zapaśnicy. W żarskiej „ósemce” projekt realizowany jest już po raz drugi.

Wśród dzieci, które bawiły się w zapasy w poprzedniej edycji, byli między innymi, brązowy medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mikołaj Leń i Oliwia Charchalis- brązowa medalistka Mistrzostw Polski młodziczek.

Dzieci biorące udział w programie poznają podstawowe elementy tej wyśmienicie przygotowującej ogólnorozwojowo dyscypliny sportu. Poznają zapaśnicze zabawy i sprawdzają swoją sprawność w testach.

Podczas warszawskiego finału uczestnicy zmagali się w walce o szarfę, walce o piłkę rehabilitacyjną i w drużynowym przeciąganiu liny.

Uczniowie żarskiej „ósemki” w swojej grupie eliminacyjnej spisali się znakomicie wygrywając rywalizację z SP-1 Pieczyce (dolnośląskie) i SP-20 im. Jarosława Dąbrowskiego w Lublinie (lubelskie). W półfinale pokonali Zespół Szkół Zakonu Pijarów-SP-im. Św Kalasancjusza w Poznaniu. W rywalizacji finałowej, po pasjonującej walce ulegli warszawskiej SP-342.

II miejsce w ogólnopolskim finale programu „Zapasy sportem wszystkich dzieci” wywalczyli: Anna Hoffmann, Karolina Siewko, Kinga Pecyna, Jakub Mysiorek, Kacper Mysiorek, Mateusz Milewski i Wojciech Kuźmiak.


wzarach.pl - wydarzenia i imprezy kulturalne w Żarach