Nikola Drozdek i Maja Majdańska z medalami w Czarnym Borze

57
0
PODZIEL SIĘ

Znakomicie zaprezentowały się żarskie zapaśniczki na jednym z najmocniej obsadzonych turnieju w Europie, w kategorii wiekowej kadet i młodzik. W zawodach starowało 350 zawodniczek z 15 państw.

Srebrny medal w kategorii wagowej do 42 kg młodziczek wywalczyła Nikola Drozdek. Medal brązowy zdobyła, walcząca w kategorii wagowej do 33 kg, Maja Majdańska.

Równie dobrze zaprezentowały się pozostałe podopieczne trenera Ryszarda Dynowskiego: piąta w kategorii wagowej do 42 kg młodziczek była Wiktoria Niewrzędowska, 10 miejsce zajęła Magdalena Buczel w wadze do 46 kg młodziczek, 13 miejsce Oliwia Charchalis (49 kg kadetek) i Martyna Gabryl (39 kg młodziczek). 16 miejsce Wiktoria Stefan (65 kg kadetek).

Ostatni tegoroczny start zawodniczek żarskiego Agrosu był trudnym sprawdzianem. Obsada poszczególnych kategorii, to najlepsze zawodniczki wielu reprezentacji krajowych. Dziewczęta wracają z medalami i już zapowiadają,że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej.