Zawodnicy sekcji muaythai Żarskiego Klubu Sportów Walki doskonale zakończyli obecny rok. Podczas jednej z największych gal zawodowego kickboxingu i muaythai w Europie – MFC13 która odbyła się w minioną niedzielę w Nowej Soli zawodnicy żarskiego klubu nie dali swoim rywalom szans.

W swoim zawodowym debiucie najbardziej utytułowana zawodniczka ŻKSW Zuzanna Matusiewicz skrzyżowała rękawice z Magdaleną Gryc (Ronin Tychy). Od pierwszych sekund na ringu dominowała żaranka, która zasypywała przeciwniczkę seriami bokserskimi, co rusz wchodząc w klincz i kopnięciami kolanem na głowę doprowadziła do liczenia już w pierwszej rundzie.

Identyczny scenariusz miała druga runda, w trakcie której nastąpiło kolejne liczenie. Warto również wspomnieć efektowne wysokie kopnięcia które dochodziły do głowy Gryc. Trzecia runda to kontynuacja dominacji, w efekcie której sędzia przerwał pojedynek wykorzystując limit liczeń na korzyść Matusiewicz. Tym samym Zuzanna Matusiewicz w pięknym stylu przez TKO w 3. rundzie wygrywa w zawodowym debiucie muaythai i jest to wspaniałe podsumowanie jej tegorocznego sezonu startowego gdzie zdobyła trzy tytuły Mistrzyni Świata Kickboxingu ISKA w trzech formułach walki oraz Mistrzostwo Europy Kickboxingu WAKO.

Drugi z reprezentantów ŻKSW to Maciej „Zembol” Zembik. Wydawało się że przed nim trudne zadanie gdyż powracający po kontuzji Zembik miał zaledwie pięć tygodni na przygotowania, a naprzeciw siebie bardzo mocnego przeciwnika ze Słowacji – Tomasa Cincika z Fire Gym – zawodnik z którym Tomasz Makowski podczas MFC9 prowadził wojnę ringową w pełnym dystansie.

Nic bardziej mylnego – Zembik potwierdził że należy do czołówki i zdeklasował przeciwnika od pierwszych akcji. Słowak chyba żałował, że podjął rękawice z świetnie dysponowanym tego wieczoru żaraninem. Po każdej akcji Zembola, Cincik lądował na deskach. W drugiej rundzie Zembik ustawił sobie przeciwnika pod linami i efektownie zakończy walkę kolanem z wyskoku które dochodzi na szczękę Słowaka kładąc go na deski. Tym samym Maciej Zembik zalicza ósme zwycięstwo z rzędu dla federacji MFC, będąc niepokonanym!


wzarach.pl - wydarzenia i imprezy kulturalne w Żarach