Biegowy weekend – Kowary, Wałbrzych, Wisła, Gozdnica

1428
0

Ostatnie dni były bardzo intensywne w wykonaniu żarskich biegaczy. Nie obeszło się również bez sukcesów.

Jeszcze w trakcie ubiegłego tygodnia świetny wynik w V Biegu Górskim Kowary-Okraj zanotował Radosław Boniec, który zajął drugie miejsce w klasyfikacji OPEN i pierwsze miejsce w kategorii wiekowej.

W weekend żarscy biegacze licznie startowali w Wałbrzychu (półmaraton), Wiśle (półmaraton i 10 km) i Gozdnicy (10 km i 6 km). W Gozdnicy żaranie licznie stanęli również na podium, zarówno w klasyfikacjach OPEN, jak i kategorii wiekowych.

Poniżej prezentujemy wyniki.

V BIEG GÓRSKI KOWARY-OKRAJ – 10 km (15.08.2018, Kowary)

2. Radosław Boniec – 48:52 (1e M20)
66. Aleksander Boniec – 1:20:41 (9e M50)

XIX TOYOTA PÓŁMARATON WAŁBRZYCH – 21 KM (19.08.2018, Wałbrzych)

93. Krystian Weber – 1:33:26 (37e M30)
443. Mateusz Morawski (Żary Runners Team) – 1:48:23 (73e M20)
681. Marcin Skibiński – 1:54:17 (237e M30)
722. Krzysztof Wąsowicz (Żary Runners Team) – 1:55:22 (252e M30)
770. Dariusz Wiśniewski (Żary Triathlon Team) – 1:56:34 (258e M30)
986. Piotr Chwalik – 2:00:52 (7e M65)
1173. Aleksandra Glóra – 2:04:50 (119e K, 57e K30)
1268. Bartłomiej Szymczak (Parkrun Żary) – 2:06:53 (425e M30)
2124. Agnieszka Łojko – 2:25:13 (438e K, 150e K40)
2285. Adrian Sielski (Żary Runners Team) – 2:30:50 (261e M20)

IV DZIESIĄTKA WIŚLAŃSKA – 10 km (19.08.2018, Wisła)

90. Gabriela Boniec – 1:05:29 (27e K, 9e K20)
97. Aleksander Boniec – 1:08:37 (7e M55)

IV PÓŁMARATON WIŚLAŃSKI – 21 KM (19.08.2018, Wisła)

61. Tomasz Witkowski (Żary Runners Team) – 2:19:61 (25e M40)

BIEG WILKA – 10 KM (18.08.2018, Gozdnica)

Mężczyźni:
10. Mateusz Morawski (Żary Runners Team) – 45:24 (2e M18)
11. Marcin Grześkowiak (Żary Runners Team) – 45:50 (3e M30)
12. Janusz Banaszek (Żary Runners Team) – 45:56 (6e M40)
13. Marcin Zych – 46:39 (7e M40)
15. Zbigniew Sochoń – 47:42 (8e M40)
16. Sławomir Banaszek – 47:47 (9e M40)
34. Krzysztof Skałacki (Żary Runners Team) – 51:54 (8e M30)
40. Jerzy Maślanka (Parkrun Żary) – 53:13 (16e M40)
43. Robert Konieczny – 53:47 (11e M30)
50. Henryk Patyk – 55:38 (20e M40)
65. Bohdan Bednarczyk – 57:47 (28e M40)
72. Leszek Brzeziński (Parkrun Żary) – 58:21 (31e M40)
79. Krzysztof Danielak – 59:48 (35e M40)
85. Krzysztof Tomaszewski – 1:00:42 (23e M30)
96. Dariusz Zieliński (Parkrun Żary) – 1:02:19 (39e M40)
105. Zdzisław Flisak – 1:04:26 (41e M40)
110. Sławomir Dobosz – 1:04:48 (45e M40)
130. Czesław Harenda – 1:11:01 (49e M40)
143. Michał Frankiewicz – 1:14:08 (6e K18)
156. Ryszard Prosół (Żary Runners Team) – 1:26:10 (54e M40)

Kobiety:
3. Katarzyna Malinowska-Nguyen – 49:18 (1e M40)
5. Dorota Laskowska – 51:05 (2e K30)
8. Joanna Saniuk – 51:57 (4e K30)
9. Sylwia Bernat – 52:26 (3e K30)
10. Karolina Zielonka – 54:08 (5e K30)
11. Małgorzata Cegielska – 55:10 (6e K30)
16. Bogumiła Sławska – 59:53 (4e K40)
20. Joanna Leń – 1:00:40 (5e K40)
26. Józefa Ruda – 1:03:02 (8e K40)
44. Janina Rusin – 1:11:01 (18e K40)
49. Katarzyna Pawłowska-Lasek – 1:13:13 (24e K30)
51. Magdalena Frankiewicz – 1:14:08 (26e K30)
56. Ewa Roś-Brzezińska – 1:18:05 (23e K40)
60. Maria Sajna – 1:23:48 (25e K40)
61. Maria Kasprolewicz – 1:26:28 (26e K40)
62. Angelika Pużak – 1:31:24 (30e K30)

BIEG WILKA – 6 KM (18.08.2018, Gozdnica)

Mężczyźni:
2. Artur Przybysz (Żary Runners Team) – 24:51
17. Jacek Klimczyk (Parkrun Żary) – 37:04
35. Paweł Twardy (Parkrun Żary) – 40:58
60. Henryk Japin – 48:26
81. Michał Szczotka (ZZO Marszów) – 55:45

Kobiety:
20. Marta Piątek (Żary Runners Team) – 48:03
25. Monika Grześkowiak – 51:47
32. Justyna Kamińska (ZZO Marszów) – 53:14
33. Lucyna Maślanka (Parkrun Żary) – 54:58
37. Agata Wołoszyn – 56:54
38. Agnieszka Dobosz – 56:54
39. Bożena Zielińska (Parkrun Żary) – 1:03:39

Jeżeli brałeś udział w innym biegu lub nie ma Ciebie na powyższych wynikach, prosimy o informację na adres kontakt@sportowezary.pl


wzarach.pl - wydarzenia i imprezy kulturalne w Żarach