fot. Paweł Reguła

Ostatnie dwa tygodnie były niezwykle intensywne w wykonaniu żarskich biegaczy, którzy rywalizowali na trasach w całej Polsce, a także za granicą.

W ostatni weekend żarskich reprezentantów nie zabrakło na jednym z największym maratonów na świecie w – Berlinie. Świetny wynik uzyskał tam Krzysztof Cieślak, który ponad 42 kilometry pokonał w czasie 2:47:57.

W Górach Stołowych podczas trzydniowego challenge’u rywalizował Tomasz Witkowski, który łącznie pokonał 158 kilometrów. Potrzebował na to ponad 25 godzin.

W ubiegłym tygodniu naszych zawodników nie zabrakło również w Łysych, gdzie odbyły się mistrzostwa Polski w biegu 24-godzinnym. 39. miejsce w klasyfikacji OPEN zajął Przemysław Bosak, który w ciągu doby przebiegł ponad 165 kilometrów.

Żarscy zawodnicy licznie stawali również na starcie lokalnych biegów, między innymi w Sulechowie i Żaganiu. W tym drugim najlepszy okazał się Mariusz Ficygowski.

Poniżej prezentujemy wyniki żarskich zawodników w ostatnich dwóch tygodniach.

45. BMW BERLIN MARATHON

606. Krzysztof Cieślak (Żary Runners Team) – 2:47:57 (12e M50)
21298. Marcin Hakman (Żary Runners Team) – 4:41:22 (3724e M45)

GARMIN ULTRA RACE RADKÓW – CHALLENGE 158 KM

20. Tomasz Witkowski (Żary Runners Team) – 25:25:52

GARMIN ULTRA RACE RADKÓW – 81 KM

92. Tomasz Witkowski (Żary Runners Team) – 13:12:46 (34e M40)

GARMIN ULTRA RACE RADKÓW – 53 KM

22. Stanisław Kuźmiak (Żary Runners Team) – 5:39:37 (12e M30)
62. Marek Lewandowski – 6:14:50 (17e M40)
333. Adam Moniakowski – 8:25:19 (120e M40)
340. Tomasz Witkowski – 8:30:15 (121e M40)

GARMIN ULTRA RACE RADKÓW – 24 KM

40. Mateusz Morawski (Żary Runners Team) – 2:25:26 (9e M18)
148. Paweł Redler – 2:48:31 (37e M40)
243. Aleksandra Glóra – 3:04:33 (51e K, 33e K30)
404. Tomasz Witkowski (Żary Runners Team) – 3:42:51 (100e M40)

41. BIEG LECHITÓW – 21 KM

1090. Bartłomiej Szymczak (Parkrun Żary) – 1:50:23 (406e M30)
1163. Krzysztof Wąsowicz (Żary Runners Team) – 1:51:07 (428e M30)
2786. Adrian Sielski (Żary Runners Team) – 2:14:34 (339e M20)

III BIEG SULECHA – 10 KM

Mężczyźni:
7. Artur Przybysz (Żary Runners Team) – 36:42 (4e M40)
12. Marek Włudarski – 37:46 (4e M16)
18. Krystian Weber – 38:44 (5e M30)
20. Jakub Jamrozik – 39:00 (6e M16)
40. Radosław Skręta (Żary Runners Team) – 42:03 (13e M30)
47. Artur Stężycki – 42:29 (17e M40)
49. Sławomir Banaszek – 42:45 (19e M40)
50. Janusz Banaszek (Żary Runners Team) – 42:46 (20e M40)
72. Tomasz Białek – 44:25 (27e M40)
80. Zbigniew Sochoń – 45:06 (30e M40)
96. Adam Spyra (Żary Runners Team) – 46:11 (28e M30)
103. Krzysztof Grzegorczyk – 46:53 (36e M40)
105. Artur Banaszkiewicz – 46:54 (37e M40)
122. Tomasz Basiński – 48:19 (20e M16)
127. Maciej Włudarski – 48:57 (15e M50)
134. Wojciech Stodolski – 49:27 (35e M30)
148. Henryk Patyk – 50:37 (18e M50)
152. Andrzej Siwik – 50:42 (46e M40)
156. Radosław Jóźwiak – 50:50 (44e M30)

Kobiety:
5. Dorota Laskowska – 45:33 (1e K30)
9. Anna Szepczyńska – 46:56 (2e K40)
32. Jadwiga Czerska – 53:53 (5e K50)
49. Józefa Ruda – 58:00 (7e K50)

3. CHARYTATYWNY BIEG GLADIATORA – 7 KM

Mężczyźni:
96. Leszek Brzeziński (Parkrun Żary) – 39:43

Kobiety:
5. Katarzyna Malinowska-Nguyen (Parkrun Żary) – 33:38
11. Judyta Czepińska – 36:11

I BIEG DO PUSTEGO GROBU – 4444M

1. Mariusz Ficygowski (Żary Runners Team)– 15:24 (1e M40)
4. Krystian Weber – 15:45 (1e M30)
10. Janusz Banaszek (Żary Runners Team) – 18:00 (4e M40)
12. Mirosław Stachowski – 18:11 (1e M50)
19. Sebastian Kosałka – 19:31 (7e M16)
21. Hubert Kozik – 19:43 (7e M40)
29. Adam Tkacz – 20:47 (10e M16)
30. Paweł Cegielski – 20:51 (5e M30)
32. Edward Kosałka – 21:10 (3e M30)
36. Radosław Jóźwiak – 21:36 (6e M30)
38. Zbigniew Markulak – 21:57 (12e M40)
91. Paweł Twardy – 28:49 (23e M40)

Kobiety:
4. Małgorzata Cegielska – 21:24 (3e K30)
8. Ella Markulak – 22:30 (1e K40)
19. Katarzyna Sułkowska – 26:33 (15e K30)
20. Marta Piątek (Żary Runners Team) – 26:38 (16e K30)
21. Barbara Polus – 26:38 (4e K40)
42. Magdalena Grzelak – 41:28 (9e K40)

IX LOTTO DRUŻYNOWY BIEG WINOBRANIOWY

3. Marcin Piotrowski, Mariusz Ficygowski, Artur Przybysz – 24:17
20. Krystian Weber, Andrzej Hedloff, Malwina Grędzińska – 30:38
138. Dariusz Zieliński, Lucyna Maślanka, Bożena Zielińska – 45:22

33. BIEG BACHUSA – 10 KM

Mężczyźni:
25. Marcin Potocki – 39:29 (7e M40)
119. Henryk Patyk – 48:37 (11e M50)

Kobiety:
5. Joanna Woźniak-Cieślar – 42:14 (1e K40)
40. Józefa Ruda – 55:49 (3e K50)
59. Aneta Kozłowska – 1:00:33 (27e K30)

11. MISTRZOSTWA POLSKI W BIEGU 24-GODZINNYM

39. Przemysław Bosak – 165,3301 km
84. Waldemar Pitala – 83,8085 km

36. PKO WROCŁAW MARATON

Mężczyźni:
875. Grzegorz Krygier (Żary Runners Team) – 3:48:10 (310e M30)
1299. Radosław Skręta (Żary Runners Team) – 3:58:42 (458e M30)
3238. Paweł Andrzejewicz (Żary Runners Team) – 5:13:44 (1008e M40)

Kobiety:
341. Małgorzata Cegielska – 4:37:10 (134e K30)

MIERZĘCIN TRAIL 2018 – 21 KM

15. Mateusz Morawski (Żary Runners Team) – 1:39:13 (3e M20)

II PÓŁMARATON GÓRSKI WAŁBRZYCH – 21 KM

41. Tomasz Witkowski (Żary Runners Team) – 1:49:29 (12e M40)

Jeżeli brałeś udział w innym biegu lub nie ma Ciebie na powyższych wynikach, prosimy o informację na adres kontakt@sportowezary.pl