PODZIEL SIĘ
fot. Agnieszka Ankudowicz

Ostatni weekend odbył się pod znakiem rywalizacji żarskich biegaczy w Atenach, Poznaniu, Żaganiu oraz Trzebielu. W Grecji zawodnicy Żary Runners Team – Stanisław Kuźmiak, Grzegorz Leń i Piotr Zabilski – wzięli udział w 35. edycji Ateńskiego Maratonu, który prowadził z Maratonu do Aten.

Liczna reprezentacja żaran stanęła natomiast na starcie 6. Biegu Niepodległości w Żaganiu. Wśród mężczyzn najszybszy z żarskich zawodników okazał się Sebastian Welke, natomiast wśród kobiet Wioletta Oleksyk.

Świetny wynik w 2. Biegu Niepodległości w Poznaniu uzyskał Krzysztof Cieślak, który 10-kilometrowa trasę pokonał w czasie 36:06, co dało mu drugie miejsce w kategorii wiekowej.

Żarscy biegacze rywalizowali również w kameralnym 2. Biegu Niepodległości, gdzie zdominowali podium zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet.

35TH ATHENS MARATHON. THE AUTHENTIC

3356. Stanisław Kuźmiak (Żary Runners Team) – 3:57:40
3396. Piotr Zabilski (Żary Runners Team) – 3:58:59
4254. Grzegorz Leń (Żary Runners Team) – 4:06:17

2. BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – POZNAŃ

33. Krzysztof Cieślak (Żary Runners Team) – 36:06 (2e M50)
167. Tomasz Krzemiński (Żary Runners Team) – 39:38 (30e M40)
230. Tomasz Witkowski (Żary Runners Team) – 40:26 (44e M40)
394. Marcin Grześkowiak (Żary Runners Team) – 42:07 (165e M30)
2453. Szymon Krzemiński (Żary Runners Team) – 49:43 (66e M16)
3012. Łukasz Kusz – 51:10 (1066e M30)
7104. Dagmara Korkuś – 1:02:18 (74e K30)
7905. Łukasz Gromanowski – 1:07:02 (2165e M30)

6. BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – ŻAGAN

KOBIETY

8. Wioletta Oleksyk (Żary Runners Team) – 40:22 (1e K50)
15. Agnieszka Jurczak (Chroma Żary) – 44:05 (7e K30)
20. Anna Szepczyńska – 45:18 (8e K30)
21. Dorota Laskowska – 45:35 (9e K30)
23. Joanna Woźniak-Cieślar – 45:41 (5e K40)
32. Sylwia Bernat – 47:01 (10e K40)
39. Agnieszka Swat – 47:52 (18e K30)
73. Agata Narejko – 51:22 (3e K50)
74. Anna Rotkis-Dziadul (Żary Runners Team) – 51:28 (20e K40)
82. Małgorzata Kamińska – 51:53 (4e K50)
84. Aleksandra Glóra – 52:43 (39e K30)
90. Józefa Ruda – 52:22 (6e K50)
114. Anna Dżumyło – 53:49 (55e K30)
115. Agnieszka Fitowska – 53:50 (55e K30)
119. Jadwiga Czerska – 54:06 (8e K50)
120. Klaudia Tanona (Żary Runners Team) – 54:12 (23e K16)
128. Anna Dudek (Parkrun Żary) – 54:36 (61e K30)
129. Karolina Zielonka – 54:36 (62e K30)
132. Judyta Czepińska – 54:43 (37e K40)
134. Joanna Bartnik – 54:49 (65e K30)
182. Sylwia Borowiec (Parkrun Żary) – 57:50 (94e K30)
186. Monika Urszyc (CF Żary) – 58:07 (98e K30)
195. Katarzyna Pawłowska-Lasek – 58:58 (104e K30)
219. Małgorzata Matysiak – 1:00:26 (114e K30)
233. Jadwiga Koniecpolska – 1:01:44 (56e K40)
236. Agnieszka Czarnota – 1:01:54 (122e K30)
235. Maria Sajna (Parkrun Żary) – 1:03:05 (15e K50)
263. Daria Żelaznowska – 1:05:50 (48e K16)
271. Magdalena Frankiewicz – 1:07:39 (104e K30)
276. Dorota Jachira – 1:08:00 (70e K40)
277. Marta Piątek (Żary Runners Team) – 1:08:01 (143e K30)
278. Ewa Gancarz (Parkrun Żary) – 1:08:01 (71e K40)
286. Maria Kasprolewicz – 1:12:06 (72e K40)
287. Małgorzata Kamińska (Parkrun Żary) – 1:12:12 (147e K30)

MĘŻCZYŹNI

22. Sebastian Welke (Żary Runners Team) – 36:47 (8e M16)
33. Jakub Jamrozik – 37:56 (11e M16)
55. Paweł Kwas – 40:10 (24e M30)
88. Artur Przybysz (Parkrun Żary) – 41:25 (29e M40)
109. Paweł Motyl – 42:17 (30e M16)
120. Tomasz Białek – 42:37 (36e M40)
121. Janusz Banaszek (Żary Runners Team) – 42:37 (37e M40)
122. Mirosław Wolak (Żary Runners Team) – 42:38 (38e M40)
129. Artur Stężycki – 42:55 (50e M30)
133. Mateusz Pluta – 43:09 (35e M16)
144. Michał Fabiszewski (Parkrun Żary) – 43:32 (53e M30)
145. Krzysztof Wąsowicz (Żary Runners Team)- 43:33 (54e M30)
147. Tomasz Kuźniak (Żary Runners Team) – 43:39 (47e M40)
165. Maciej Kempa (Żary Runners Team) – 44:43 (41e M16)
167. Mirosław Stachowski – 44:37 (9e M50)
169. Marcin Zych – 44:40 (62e M30)
171. Patryk Jachira – 44:41 (42e M16)
175. Sebastian Ludwinika (CT Żary) – 44:44 (57e M40)
219. Zbigniew Sochoń – 45:45 (67e M40)
234. Hubert Kozik – 46:26 (73e M40)
250. Marcin Oszmiańczuk – 46:59 (79e M40)
252. Kamil Gromnicki – 47:02 (60e M16)
253. Józef Makowicz – 47:02 (7e M60)
262. Edwin Krzesiński – 47:21 (61e M16)
290. Kacper Koziński – 48:10 (69e M16)
311. Andrzej Krzyżański (Parkrun Żary) – 48:52 (24e M50)
313. Marcin Skibiński – 48:56 (117e M30)
320. Tomasz Matysiak – 49:05 (92e M40)
336. Piotr Giergiczny – 49:30 (79e M16)
339. Krzysztof Skałacki – 49:31 (126e M30)
351. Kamil Koc (Parkrun Żary) – 49:47 (81e M16)
369. Edward Kosałka – 50:17 (33e M50)
372. Tomasz Becela – 50:22 (102e M40)
375. Mariusz Ficygowski (Żary Runners Team) – 50:31 (103e M40)
376. Michał Ficygowski (Żary Runners Team) – 50:32 (87e M16)
384. Piotr Chwalik – 50:48 (10e M60)
388. Bartłomiej Szymczak (Parkrun Żary) – 50:56 (150e M30)
396. Marcin Sanak – 51:06 (91e M16)
404. Kacper Strzygocki – 51:16 (94e M16)
405. Krzysztof Danielak (Team Danlak) – 51:17 (39e M50)
406. Maciej Strzygocki – 51:17 (107e M40)
410. Robert Konieczny – 51:26 (157e M30)
415. Sebastian Kosałka – 51:34 (97e M16)
419. Piotr Surowiec (Parkrun Żary) – 51:45 (113e M40)
432. Henryk Patyk – 52:05 (41e M50)
453. Robert Czepiński – 52:40 (124e M40)
458. Mateusz Morawski (Żary Runners Team) – 52:57 (104e M16)
460. Adrian Sielski (Żary Runners Team) – 52:59 (105e M16)
466. Korin Bobowski – 53:06 (128e M40)
480. Łukasz Dżumyło – 53:48 (183e M30)
484. Czesław Harenda – 53:53 (43e M50)
509. Leszek Brzeziński – 54:36 (17e M60)
517. Bernard Dziadkiewicz – 54:58 (195e M30)
522. Mariusz Stężycki (Żary Runners Team) – 54:54 (145e M40)
536. Sławomir Dobosz – 55:42 (206e M30)
542. Zdzisław Flisak – 55:49 (21e M60)
548. Krzysztof Koniecpolski – 56:04 (150e M40)
569. Mariusz Borowiec (Parkrun Żary) – 57:50 (157e M40)
575. Dariusz Jasiński – 58:20 (220e M30)
589. Michał Łaskarzewski – 59:26 (130e M16)
602. Artur Bartnik – 1:00:29 (227e M30)
621. Paweł Tychowski – 1:03:54 (237e M30)
629. Ryszard Kamiński (Parkrun Żary) – 1:12:12 (179e M40)

2. BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – TRZEBIEL

KOBIETY

1. Natalia Bielak – 24:24
3. Kamila Krzemińska-Bielak – 25:56
4. Katarzyna Malinowska-Nguyen (Parkrun Żary) – 26:38
5. Ewelina Nawrocka (Żary Runners Team) – 27:48
6. Agnieszka Suchodolska (Parkrun Żary) – 30:38
7. Małgorzata Cegielska (31:10)
17. Agnieszka Jackiewicz – 37:14
23. Sylwia Bosak (Magorex/KB Siła) – 39:01
26. Helena Cegielska – 44:59
27. Maja Wilik – 57:18

MĘŻCZYŹNI

1. Miłosz Bielak (Agros Żary) – 20:58
2. Marcin Piotrowski (Żary Runners Team) – 21:48
3. Kacper Szocik (Żary Runners Team) – 22:17
8. Łukasz Wojakowski (Parkrun Żary) – 26:24
12. Piotr Jasiński (Parkrun Żary) – 28:35
13. Marcin Mondorowicz (Żary Runners Team) – 29:06
15. Paweł Cegielski – 29:55
16. Zenon Sokołowski (Żary Runners Team) – 30:03
18. Grzegorz Chmielewski (Parkrun Żary) – 30:38
21. Mariusz Czekan – 31:41
24. Sławomir Chmielewski – 32:37
27. Marcin Hakman – 33:33
28. Paweł Twardy – 35:17
32. Przemysław Bosak (Magorex/KB Siła Żary) – 39:02
34. Henryk Japin – 40:30
35. Ryszard Prosół – 44:59
36. Mirosław Wilkin (Triathlon Mietków Team) – 57:21