6 stycznia ruszają zapisy na czwartą edycję Dychy po Żarach, która zaplanowana została na 22 kwietnia. Organizatorzy przygotowali 650 miejsc, które mogą rozejść się błyskawicznie. Zapisy na ostatni Cross Górski po Zielonym Lesie zaskoczyły wszystkich, bowiem zakończyły się po zaledwie 90 minutach. Niewykluczone, że teraz zakończą się jeszcze szybciej.

Dycha po Żarach to uliczny bieg na dystansie 10 kilometrów organizowany przez klub Żary Runners Team, który jest także organizatorem jesiennego Crossu Górskiego po Zielonym Lesie. Oba biegi z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony biegaczy i zbierają świetne opinie.

W tym roku oba biegi zebrały bardzo wiele wyróżnieniem w plebiscycie „Złote Biegi” organizowanym przez najstarszy portal biegowy maratonypolskie.pl. 2. Dycha po Żarach zajęła trzecie miejsce w Polsce w kategorii „Biegi duże”, a także czwarte w kategorii „Biegi na 10 kilometrów”. Jednocześnie została uznana najlepszym biegiem w województwie lubuskim.

22 kwietnia biegacze już po raz czwarty będą mieli okazję do rywalizacji na ulicach naszego miasta. W 2018 roku pobiegną na nowej trasie, która jest obecnie dopracowywana. Organizatorzy przygotowali również inne niezwykle atrakcyjne niespodzianki, które będą stopniowo ujawniane na ich facebookowym profilu. 

Wszyscy chętni do uczestnictwa w imprezie powinni w swoich kalendarzach zaznaczyć czerwonym flamastrem datę 6 stycznia. Tego dnia o godz. 20:00 uruchomione zostaną zapisy na kwietniowy bieg. Warto tutaj zaznaczyć, że w żadnym biegu w województwie lubuskim liczba wolnych miejsc nie maleje tak szybko. Jak będzie tym razem? Na pewno nie należy zwlekać z decyzją.

Zapisy na Bieg Główny będą prowadzone tutaj >>

Tradycyjnie już, przez biegiem głównym odbędą się również biegi dla dzieci AK Anatol Mini Dycha. Podobnie jak w ubiegłym roku, na starcie stanie 150 młodych zawodników.

Zapisy na Biegi dla dzieci będą prowadzone tutaj >>

Więcej szczegółów na temat biegu, zapisów, czy też regulamin będzie można znaleźć na internetowej stronie Żary Runners Team

 


wzarach.pl - wydarzenia i imprezy kulturalne w Żarach