PODZIEL SIĘ

W sobotę odbyła się trzecia edycja Crossu Górskiego po Zielonym Lesie, biegu organizowanego przez Żary Runners Team. Po raz trzeci z rzędu wśród mężczyzn triumfował Aleksander Wostal. Wśród kobiet najlepsza okazała się natomiast Agnieszka Gadomska, która triumfowała również podczas kwietniowej Dychy po Żarach.

Poprzednia edycja żarskiego biegu, który odbywa się po ścieżkach Zielonego Lasu, uznana była za jeden z najlepszych trailowych biegów w Polsce. Potwierdzeniem sukcesu było tempo zapisów na trzecią edycję. Limit uczestników został osiągnięty po zaledwie 96 minutach zapisów, co jest jednym z najlepszych wyników w Polsce, a zdecydowanie najlepszym w województwie lubuskim.

Organizatorzy po raz kolejny przygotowali dla zawodników niezwykle wymagającą trasę. Na dystansie 10,7 kilometra zafundowali uczestników kilka bardzo wymagających podbiegów oraz trudnych technicznie zbiegów, które nie pozwalały nawet na chwilę wytchnienia. Suma przewyższeń wynosiła ponad 600 metrów, co pozwalało na oficjalne nazwanie tego biegu, biegiem górskim.

Najlepszy, już po raz trzeci z rzędu, okazał się Aleksander Wostal, który na mecie zameldował się z czasem 42:15. Drugie miejsce zajął żaranin Radosław Boniec (44:08), natomiast na najniższym stopniu podium stanął Jacek Stadnik (44:50).

Wśród kobiet, z czasem 49:01, triumfowała Agnieszka Gadomska, która wyprzedziła ubiegłoroczną zwyciężczynię Wiolettę Olesyk (51:39) z Żar. Trzecia lokata przypadła Annie Respondek (55:45).

Przed biegiem głównym odbyły się również dwa biegi dla dzieci AK ANATOL Mini Cross. Wśród dzieci młodszych zwyciężyli Marcin Mikołajczuk i Laura Nowacka, natomiast wśród dzieci starszych na najwyższym stopniu podium stanęli Vincent Bar i Julia Mondorowicz.