13. miejsce w Mistrzostwach Świata w terenowym triathlonie (2018 XTERRA World Championship) w swojej kategorii zajął żaranin Józef Makowicz. Zawody odbyły się w ostatnią niedzielę w Kapalua na Hawajach.

Na starcie stanęło łącznie 700 zawodników w 44 krajów świata, którzy wcześniej wywalczyli sobie przepustki na najważniejszą imprezę w kalendarzu.

Zawodnicy rywalizowali na bardzo wymagającej trasie. Zmagania rozpoczęli od pływania na dystansie 1,5 kilometra, następnie czekała na nich 32-kilometrowa górska trasa o przewyższeniem przekraczającym 1000 metrów. Na koniec mieli do pokonania 10,5 kilometra biegiem z przewyższeniem ponad 370 metrów.

Józef Makowicz, który reprezentował również drużynę Saint-Gobain Squad, cała trasę pokonał w czasie 6 godzin, 11 minut i 7 sekund. Pozwoliło mu to zająć 13. miejsce w swojej kategorii wiekowej 60-64 lata.